نهرک اخبار: ارتباط امن ویدیویی با نسخه جدید اسکایپ

اسکایپ را می‌توان به‌عنوان جدیدترین نرم‌افزار گفتگوی آنلاینی دانست که به عرصه فناوری رمزگذاری دوطرفه واردشده است. این سرویس که هم‌اکنون متعلق به شرکت مایکروسافت است، به‌منظور دسترسی به کاربری‌های بیشتری که البته انتخابی بوده و برای تمامی چت‌ها به‌صورت پیش‌فرض تعریف‌نشده است با شرکت سیگنال همکاری داشته است.

نوشته ارتباط امن ویدیویی با نسخه جدید اسکایپ

اولین بار در موبایلستان

پدیدار شد.

زمان انتشار:

اسکایپ را می‌توان به‌عنوان جدیدترین نرم‌افزار گفتگوی آنلاینی دانست که به عرصه فناوری رمزگذاری دوطرفه واردشده است. این سرویس که هم‌اکنون متعلق به شرکت مایکروسافت است، به‌منظور دسترسی به کاربری‌های بیشتری که البته انتخابی بوده و برای تمامی چت‌ها به‌صورت پیش‌فرض تعریف‌نشده است با شرکت سیگنال همکاری داشته است. بنابراین، عملیاتی کردن این طرح توسط اسکایپ بسیار شبیه به چیزی است که پیام‌رسان فیس‌بوک از آن استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که فیس‌بوک در نرم‌افزار پیام‌رسان خود بخشی را به‌عنوان گفت‌وگوی رمزی برای رمزگذاری دوطرفه در نظر گرفته است.

نسخه اسکایپ این فناوری بانام گفتگوی خصوصی یا ” Private Conversations” خوانده می‌شود که البته هنوز پشتیبانی آن برای گروه‌های این نرم‌افزار اعمال نشده است. برای شروع یک گفتگوی خصوصی با رمزگذاری دوطرفه، می‌بایست بر روی آیکون “+” کلیک کرده و سپس گزینه New Private Conversation را انتخاب نموده و مخاطب خود را برای گفتگو از میان لیست مخاطبان دارای نرم‌افزار اسکایپ انتخاب کنید.

پس‌ازانجام تمامی این مراحل دعوت‌نامه‌ای به فرد انتخابی شما ارسال‌شده و از او خواسته می‌شود که به این چت بپیوندد. لازم به ذکر است که این دعوت‌نامه تنها برای یک هفته اعتبار داشته و پس‌ازآن منقضی می‌شود. البته لازم به ذکر است که بعد از انقضای آن می‌توانید دعوت‌نامه و یا درخواست گفتگوی چت جدیدی را به شخص موردنظر خود ارسال کنید. پس‌ازاین که مخاطب موردنظر شما این دعوت را بپذیرد، گفتگوی خصوصی برای شما تنها بر روی دستگاهی که با آن اقدام به انجام این چت کرده‌اید ظاهر خواهد شد. اگر به دنبال این هستید که این بخش از چت خود با مخاطب یادشده را به تلفن و یا کامپیوتر دیگری منتقل کنید باید این دعوت‌نامه را دوباره از نو ارسال کنید.

لازم به ذکر است که گفتگوی خصوصی آیکون قفلی را در کنار نام مخاطب ظاهر می‌کند و پیام‌های پیش‌نمایش در گفتگوها و اعلانات نمایش نخواهد داشت. شما نمی‌توانید در این نوع از گفتگو پیام‌ها را ویرایش کرده و برای شخص دیگر فروارد کنید و تنها می‌تواند فایل‌ها، پیام‌های صوتی و… را از یک گفتگوی خصوصی به دیگران مجدداً ارسال کنید

این ویژگی هم‌اکنون به حالت پیش‌نمایش و برای برخی از کاربران برگزیده اسکایپ قابل‌دسترسی است و به‌زودی نیز برای تمامی کاربران در دسترس خواهد بود.

نوشته ارتباط امن ویدیویی با نسخه جدید اسکایپ

اولین بار در موبایلستان

پدیدار شد.

مطلب ارتباط امن ویدیویی با نسخه جدید اسکایپ را در منبع اصلی آن ببینید.


مطالب مشابهی که ممکن است به آن ها علاقمند باشید:

سازگاری کورتانا و اسکایپ در طی روند تولید مشترک در

چند ماهی است که ارتباطی بین کورتانا و اسکایپ شکل گرفته است و کاربران اینسایدر نیز می توانستند از این...

نوشته سازگاری کورتانا و اسکایپ در طی روند تولید مشترک

اولین بار در موبایلستان

پدیدار شد.


مایکروسافت از اسکایپ روی گوشی‌ های ویندوزی پشتیبانی نمی‌کند در

مایکروسافت پشتیبانی از اسکایپ را روی ۸۵ درصد گوشی‌های ویندوزی متوقف کرده است. براساس جدیدترین اخباری که منتشر شده، مایکروسافت پشتیبانی خود از اسکایپ را روی اکثر گوشی‌های ویندوزی متوقف کرده است. این موضوع یعنی اینکه اگر گوشی ویندوزی دارید … Readmore


قابلیت های جدید نسخه iOS و اندروید اسکایپ برای مشتریان تجاری اعلام شد در

کمپانی مایکروسافت به تازگی نسخه ای به روز رسانی شده از «اسکایپ برای مشتریان تجاری» را روی پلتفرم macOS عرضه کرد. هدف از ارائه این نسخه هماهنگی با قابلیت های ویژه ای است که روی نسخه iOS و اندروید این پیام رسان عرضه … Readmore


از این پس برای برقراری تماس با اسکایپ به حساب کاربری احتیاج ندارید در

مایکروسافت اخیرا قابلیتی به اسکایپ اضافه کرده که شاید خیلی ها منتظرش بودند: یک حالت مهمان تحت وب که به … Readmore

نوشته از این پس برای برقراری تماس با اسکایپ به حساب کاربری احتیاج ندارید

اولین بار در موبایلستان

پدیدار شد.


اسکایپ ۸ اندروید، به دست کاربران رسید در

پس از انتشار خبر های مبنی بر انتشار اسکایپ جدید بر روی سیستم های اندرویدی و ویندوی  حال نسخه‌ی جدیدی...

نوشته اسکایپ ۸ اندروید، به دست کاربران رسید

اولین بار در موبایلستان

پدیدار شد.


آیفون ۸ از LTE گیگابیتی پشتیبانی نخواهد کرد در

به نظر می رسد که آیفون ۸ از نظر سرعت در اتقال و دریافت دیتا به سطح دیگر رقبا نخواهد...

نوشته آیفون ۸ از LTE گیگابیتی پشتیبانی نخواهد کرد

اولین بار در موبایلستان

پدیدار شد.